Еднодневна екскурзия
Потопената църква, Дом на доброто, Сливен, Кабиле
04 Май 2025
Програма на екскурзията:
Тръгване в 07:00ч. от спирката до Младежкия дом, Хасково и 07:20ч. от паркинга на бивш магазин Била, Димитровград. Кратка почивка за кафе на магистрала Тракия.
Посещение на древния тракийски град и археологически резерват Кабиле, част от Стоте национални исторически обекта. Свободно време за разглеждане и снимки.
Отпътуване за Сливен, градът на стоте воеводи, на Сините камъни, на текстила и на прасковите. Свободно време за разходка и обяд.
Отпътуване за село Коньово. Посещение на уникалния Мемориален комплекс Дом на доброто в Коньово, посветен на Пророка на народа дядо Влайчо Желев по случай 125 годишнината от рождението му.
Продължаване за язовир Жребчево, построен 1959 – 1966г., като на дъното му лежат 3 села – Жребчево, Долно Паничарево и Запалня. От село Запалня остава единствено църквата „Свети Иван Рилски“,наречена Потопената църква защото при пълноводие е заливана от водите на язовира, а при засушаване до нея може да се стигне пеша. Възможност да се разгледа храма.
Отпътуване обратно следобяд. Пристигане в Димитровград и Хасково привечер.
Цена на еднодневната екскурзия: 40 лева
Цената включва:
- Автобусен превоз с лицензиран автобус.
- Водач на групата.
- Беседа в АР Кабиле.
Цената не включва:
- Разходи от личенхарактер.
- Входни такси за АР Кабиле групов билет за възрастни – 5 лв., учници и пенсионери – 2 лв.
Допълнителна информация:
- Агенцията си запазва правото за промяна в часовете на отпътуване и реда на посещаваните обекти в зависимост от метеорологичните условия.
- Минимален брой екскурзианти за осъществяване: 25. Срок за уведомяване при недостигнат минимален брой екскурзианти: 48 часа преди началната дата.
- Настаняването автобусите е според датата на плащане.
- Посочените входни такси са към датата на изготвяне на програмата и е възможна промяна.
- ТO има сключена застраховка „Отговорност на Туроператора“ по смисъла на чл. 97 от ЗТ.